تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

جهان تا سال ۲۰۲۰ میلادی، میلیاردها دالر به افغانستان کمک می‌کند

  قرار <a href= است جامعۀ جهانی تا ۲۰۲۰ حدود ۱۳ میلیارد دالر به افغانستان کمک کند" width="468" height="263" />

  رهبران حکومت وحدت ملی و مقام‌های بیش از ۷۰ کشور جهان در بروکسل گردهم جمع شده بودند تا روی آغاز مذاکرات صلح و جلب کمک بیش از ۱۳ میلیارد دالری برای افغانستان تا سال ۲۰۲۰، تعهد کشورهای جهان را به دست بیاورند.

  محمداشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در سخنرانی افتتاحیۀ این کنفرانس، بر ارادۀ خلل‌ناپذیر  برای زدودن فقر و فساد اداری و ایجاد یک افغانستان قوی، با ثبات و دارای اقتصاد خوب تاکید کرد.

  آقای غنی گفت "دشمنان آزادی می‌توانند چرخۀ رسانه‌ها را تحت تاثیر قرار دهند؛ اما آنان در ارادۀ ما خلل نخواهند آورد، عزم ما را کم‌رنگ نخواهند ساخت و تمرکز ما روی ساختن یک دولت قوی، مارکیت اقتصادی و نهادهای اجتماعی که مردمان آزادمنش و یک کشور مستقل را نیاز دارد، تغییر نخواهند داد."

  رئیس جمهور غنی گفت که افغانستان با سقوط اجتماعی روبرو بوده و به گفتۀ وی ۳۹ درصد افغان‌ها با حقوق کمتر از ۱.۳۵ دالر در روز زند‌گی می‌کنند.

  کشورهای اشتراک‌کننده نیز به ادامۀ تعهد شان برای افغانستان و ایستادن در کنار افغان‌ها تاکید کردند. نمایند‌گان با تاکید بر تأمین صلح در افغانستان، آن را برای آینده این کشور خیلی مهم دانستند.

  فدریکا موگارینی رئیس سیاست خارجی اتحادیۀ اروپایی گفت که تنها آن اتحادیۀ ۲۸ عضوی، تا سال ۲۰۲۰ حدود ۱.۳۵ میلیارد دالر به افغانستان مساعدت خواهد کرد. او از سایر شرکای بین المللی نیز خواست تا سهم مشابهی بگیرند.

  منبع: صدای امریکا


  این مطلب تا کنون 73 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 14 مهر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 29 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160054
 • بازدید امروز :5847
 • بازدید داخلی :334
 • کاربران حاضر :86
 • رباتهای جستجوگر:326
 • همه حاضرین :412

تگ های برتر